Logo Logga in Bli medlem

SRATs kanslipersonal

Varje förhandlare har ansvar för ett antal medlemsföreningar och är den som svarar på frågor om arbetsrätt, löner, anställningsvillkor etc.

På föreningarnas sidor ser du vilken förhandlare som ansvarar för just din förening. Föreningarna har hand om professionsfrågorna. Till föreningarnas sidor

Förbundsdirektör

Anders Berndt

Förbundsdirektör
08-442 44 70
anders.berndt@srat.se

 

Förhandlare

Sophie Silverryd

Bitr förbundsdirektör/förbundsjurist
08-442 44 74
sophie.silverryd@srat.se

Mats Eriksson

Förhandlingschef
08-442 44 81
mats.eriksson@srat.se

Hanna Adlerteg-Melinder

Förhandlare
08-442 44 68
hanna.adlerteg-melinder@srat.se

Ola Blomqvist

Förhandlare
08-442 44 69
ola.blomqvist@srat.se

Christel Bridal

Förhandlare
08-442 44 61
christel.bridal@srat.se

Fredrik Damm

Förhandlare
08-442 18 61
fredrik.damm@srat.se

Jonatan Holm

Förhandlare
08-442 44 65
jonatan.holm@srat.se

Sverker Jutvik - föräldraledig

Förhandlare

Henrik Sjösten

Bitr. förbundsjurist
08-442 44 88
henrik.sjosten@srat.se

Stefan Strömqvist

Förhandlare
08-442 18 62
stefan.stromqvist@srat.se

Karin Thorasdotter

Förhandlare
08-442 44 64
karin.thorasdotter@srat.se

Mattias Torell

Bitr förhandlingschef
08-442 44 67
mattias.torell@srat.se

Evalinn Wilke

Förhandlare
08-442 44 78
evalinn.wilke@srat.se

 

Verksamhetsstöd

Sandra Kamlin

Chef Verksamhetsstöd/ekonomiansvarig
08-442 44 62
sandra.kamlin@srat.se

Jessica Carlberg

Medlemsservice
08-442 44 66
jessica.carlberg@srat.se

Katarina Lundberg

Medlemsservice
08-442 18 63
katarina.lundberg@srat.se

Susanne Rönngren

IT-ansvarig/medlemsservice
08-442 44 72
susanne.ronngren@srat.se

Marie Samuels

Medlemsservice/ekonomi
08-442 4471
marie.samuels@srat.se

 

Kommunikation och påverkan

Amanda Sjöquist

Chef Kommunikation och påverkan
08-442 44 79
amanda.sjoquist@srat.se

Amanda Backlund

Studenthandläggare
08-442 44 85
amanda.backlund@srat.se

Anna Lundmark

Kommunikatör
08-442 44 77
anna.lundmark@srat.se

Julia Nordin

Studenthandläggare
08-442 44 76
julia.nordin@srat.se

Patricia Widergren

Opinionsbildare
08-442 18 64
patricia.widergren@srat.se