
Foto: Canva
Tre chefswebbinarier med Sara Sprängare i höst
Publicerad: 2025-09-30 10:36
Vill du som chef få nya perspektiv på ditt ledarskap? Nu kan du som SRAT-medlem delta i de uppskattade ED-Dialoggrupperna för chefer som Svensk Chefsförening arrangerar. Tre tillfällen i höst där chefskapet står i centrum.
Välkommen till öppna, återkommande dialoggrupper där du har möjlighet att dela och reflektera över olika chefssituationer och dilemman som du brottas med i din chefsvardag.
Du har nu möjlighet att ta del av andras tankar och dela dina erfarenheter i en trygg, vägledd form tillsammans med andra chefsmedlemmar inom olika verksamheter.
Chefer behöver ett kollegialt stöd och möjlighet till utveckling i sin roll som ledare. Dialoggrupper är en metod för chefen som individ att få syn på fler perspektiv och få stöd i frågor som många andra chefer också jobbar med.
Dialogerna är digitala i samarbete med Sara Sprängare, psykolog med lång erfarenhet av organisations och ledarskapsutveckling. Hon arbetar idag på Arbetsförmedlingen och bland annat med dialoggrupper för chefer inom statliga myndigheter.
Arrangör: Svensk Chefsförening
Anmäl dig
Här hittar du de tre tillfällena. Du anmäler dig via respektive länk.
- Tillfälle 1: 21 oktober kl. 9-11.30
- Tillfälle 2: 7 november kl. 9-11.30
- Tillfälle 3: 5 december kl. 9-11.30
För att kunna anmäla dig behöver du vara inloggad.