PTKs introduktionskurs i pension och försäkring
27 april 2022
Plats: Digitalt via Zoom
Har du en roll där du hanterar frågor inom pension och försäkring med medlemmar, förtroendevalda, anställda eller arbetsgivare? Vill du bredda dina kunskaper inom området? Då har vi en dags introduktionskurs för dig!
Vi kommer att anpassa PTK:s pensions- och försäkringsutbildningar utifrån rådande läge och erbjuder fysiska utbildningar alternativt webbutbildningar. Mer information skickas ut till direkt till deltagare som har anmält sig.
Vem kan gå denna kurs?
Denna kurs riktar sig till dig som är fackligt förtroendevald på privat sektor och kommer i kontakt med pensions- och försäkringsfrågor.
Introduktionskurs
Om du vill ha en övergripande koll på pensions- och försäkringsfrågor är introduktionskursen en bra start för dig. Introduktionskursen är förberedande för nästa steg, PTK:s grundkurs i pension och försäkring.