Kontakta föreningen

Föreningsstyrelse för Svensk Flygteknikerförening SFF

Henrik Amrén Suppleant
Scandinavian Airlines System Denmark-Norway-Sweden (SAS)
henrik.amren@sas.se
Ola Blomqvist Ordförande
Lennart Brunström Ledamot
Scandinavian Airlines System Denmark-Norway-Sweden (SAS)
lennart.brunstrom@flygtekniker.se
Jonatan Frimodig Suppleant
Scandinavian Airlines System Denmark-Norway-Sweden (SAS)
jonatan.frimodig@flygtekniker.se
Jimmie Kristoffersson Ledamot
Fredrik Lind Suppleant
Norwegian Air Resources Sweden AB
fredrik.lind@norwegian.no
Lars Nyremo Ledamot
TUIfly Nordic AB
lars.nyremo@flygtekniker.se
Niclas Roos Kassör/ekonomiansvarig
Braathens Regional Airlines AB
0768552490
niclas.roos@flygtekniker.se
Per Tedeblad Ledamot
Norwegian Air Shuttle Sweden AB
0858554415
per.tedeblad@flygtekniker.se
Thomas Vlasak Ledamot
Sunclass Airlines ApS Danmark filial Sverige
thomas.vlasak@flygtekniker.se
Henrik Zaar Sekreterare
Braathens Regional Airlines AB
0706822141
henrik.zaar@flygtekniker.se

Övriga föreningsuppdrag för Svensk Flygteknikerförening SFF

Tomas Sarin Valberedning

På flera företag finns det lokalavdelning eller kontaktperson.